Çini Plaket ve Tabak

Anasayfa » Çini Plaket ve Tabak

 

ÇİNİ PLAKET ve TABAK

Kurumsal hediye olarak başarıyı ödüllendirmede veya marka tanıtımı yapmada en fazla tercih edilen ürünlerimiz arasında çini plaket ve çini tabak ayrı bir yere sahiptir. Benzersiz çini sanatının en güzel örneklerini SERAMİK HANE adresinde bulabilirsiniz.

Çini Plaket Nedir?

Kurumsal hediye olarak da kullanılan çini plaket çeşitleri, toprağın özel olarak şekillendirilmesi ile meydana getirilmektedir. Çini sanatı, yüzyıllardır usta ellerin ellerinden çıkmış ve günümüzde bile değerini koruyan bir gelenek haline gelmiştir. Çini plaket promosyon veya hediye olarak müşterilerinize ve sevdiklerinize verebileceğiniz en güzel hediyelerden biri olarak kabul edilir.

Çini plaketler genellikle ödül amacıyla veya karşınızdaki kişi veya kuruma duyduğunuz saygıyı ifade etme amacıyla verilmektedir. Düzenlediğiniz çeşitli organizasyonlarda müşterilerinize ya da personellerinize sunmak için de çini plaketleri tercih edebilirsiniz. Özel tasarım çini plaketler tasarım uzmanlarımız tarafından çini desenleriyle üretilir ve üzerine istenilen yazılar el sanatıyla işlenir.

Günümüzün teknolojisinden yararlanarak plaketler üzerine özel baskı yöntemleri ile istenilen grafikler eklenebilmektedir. Böylece çini plaket çeşitleri görsel açıdan daha dikkat çekici bir hale gelmiş olur. Çini plaketlerin oturtulduğu ahşap kutular ve metaller üzerine de, markalar, görseller veya logolar konulabilmektedir.

Çini Tabak Nedir?

Kurumsal hediye eşyaları arasında en fazla tercih edilenlerden biri de çini tabaktır. Çini tabaklar özel kilin şekillendirildikten sonra pişirilmesiyle elde edilir. Yüksek ısılarda pişen kilin bir yüzü sırla kaplanır. Seramik yüzey yüzyılların değişmez süsleme sanatı olan çini ile benzersiz bir hale getirilir. Üzerine çeşitli süslemeler, yazılar ve motifler eklenebilir.

Çini tabak veya plaketler kuvars, kireç ve kaolin maddelerinden üretilir. Sıralanacak olan yüzeye kalay ve kurşun karışımı eklenir. Bazı çini modellerinde feldspat kullanılır ve çini obje daha parlak ve ince olarak tasarlanır. Çini tabaklar sırlamadan önce birinci kez ve daha sonra sırlama aşamasında ikinci kez pişirme işleminden geçirilir.

Çini tabak ve Çini plaketler, ahşap kutuları veya kadife kutuları ile birlikte özel baskı yöntemleriyle renklendirilebilir. İş yaşamında müşterilere tanıtım amacıyla veya personellere başarı amacıyla hazırlanarak takdim edilir. Çini promosyon ürünler tesislerimizde arzu edilen sayı ve renk seçenekleriyle, tasarım uzmanlarımız tarafından hazırlanır.

Üzerine eklenecek olan grafik ve logolar önce dijital ortamda tasarlanır ve taslak olarak müşterilerin beğenisine sunulur. Üzerinde karar verilen ürünlerimiz atölyelerimizde kısa sürede hazırlanarak sizlere teslim edilir. Çini tabak ve plaketler tercihe göre ahşap, kadife veya lüks kartonlarla hazırlanır. Üzerlerine çini sanatının en güzel motifleri işlenir.

Kurumsal hediye çini tabak ve plaket iş arkadaşlarınıza veya müşterilerinize verebileceğiniz eşsiz hediyelerden biridir. Daima hatırda kalıcı olmak, markanızın ve ürünlerinizin gücünü yansıtmak için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm seramik, cam ve porselen ürünleri SERAMİK HANE adresinde bulabilirsiniz.

Kurumsal hediye çini plaket ve diğer ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ve kendi tasarımlarınızı hayata geçirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.