Promosyon Kupa Baskı

Promosyon Kupa Baskı

Promosyon Kupa Baskı Teknikleri

Promosyon Kupa Baskı

SÜBLİMASYON BASKI VE SULU ÇIKARMA (FIRIN BASKI)

Fırın baskı, süblimasyon baskı ve sulu çıkarma, evlerimizi ve iş yerlerimizi süsleyen seramiklerde ya da porselenlerde kalıcı ve benzersiz renkler oluşturmayı sağlayan yöntemlerdir.

Seramik ve porselen baskı teknikleri aynı zamanda markanızı, ürün ve hizmetlerinizi kaliteli bir şekilde yansıtacak hediyelik ürünlerde kullanılabilirler. Baskı teknikleri hakkında merak edilenleri sade bir dille aktarmaya çalışalım.

Süblimasyon Baskı Nedir?

Süblimasyon baskı, telefon, tablet, video/fotoğraf makinesi gibi cihazlarla elde edilen veya dijital ortamda hazırlanan grafiklerin özel üretim yazıcılarla istenilen nesne üzerine aktarılması işlemidir. Yazıcılarda ön hazırlığı tamamlanan grafikler daha sonra tabak, 3D vakum, düz ya da şapka gibi pres araçlarıyla istenilen yüzeye basılmaktadır.

Süblimasyon baskılar için özel olarak üretilmiş mürekkepler kullanılır. Bu mürekkep yüksek ısı verildiğinde gaz fazına geçer. Yüksek ısı altında gaz haline geçen (süblime olan) özel boyalar pres yardımıyla porselen veya seramik gibi yüzeyler üzerine aktarılır.

Süblimasyon baskı avantajları

arasında, seramik veya porselen yüzey dışında da kullanılabilmeleri ve istenilen renklerin yıllarca değişmeden, dayanıklı şekilde kalmalarını sağlayabilmesi bulunmaktadır.

Fırın Baskı Nedir?

Fırın baskı, seramik veya porselen nesnelere uygulanmakta olan en eski yöntemlerden biridir. Baskı aşamasına geçmeden önce bardak, tabak veya kupa gibi objelere aktarılacak olan grafikler dijital ortamda düzenlenir. Uygulanacak objenin ölçülerine boyutlandırılan grafiklerin daha sonra renk düzenlemesi yapılır.

Fırın baskılar için özel üretilen serigraf kağıtları baskı yapılacak nesnelerin üzerine yapıştırılır ve böylece fırınlama aşamasına geçilebilir. Bu aşamada baskının nesne üzerine kalıcı olarak yerleşmesi hedeflenir. 700 – 1000 dereceleri bulan ısılarda grafikteki renkler ve boyutlar bozulmadan aktarılmış olur.

Seramik veya porselen fırın baskı yöntemleri kaliteli araçlarla ve doğru ısılarda uygulanmalıdır. Seçilen malzemeler uygun olduğunda fırın baskı işleminden geçen nesnelerdeki grafikler, elde veya makineyle yıkamayla kolay kolay bozulmaz. Dayanıklı bir yöntem olan fırın baskı, müşterilerimiz tarafından promosyon kupa bardak gibi hediyelik ürünlerde en fazla tercih edilen işlemlerdendir.

sulu çıkartma

sulu çıkartma

Sulu Çıkarma Nedir?

Sulu çıkarma yöntemi, porselen ve seramik ürünlerin yanında, ahşap, metal, plastikten yapılmış diğer nesnelere de uygulanabilir. Sulu çıkarma yapılacak grafikler dijital ortamda hazırlanır ve renk/boyut ayarlamaları yapılır. Daha sonra toner yardımıyla kağıt üzerine aktarılır.

Sulu çıkarmalar için özel olarak üretilmiş transfer kağıtları kullanılır. Özel üretilen kağıtlar su aşamasından geçirilir ve istenilen neşenin yüzeyine yapıştırılır. Fazla nemi alınan nesneler birkaç saatliğine kurumaya bırakılır. Logo veya diğer görsellerin çeşitli yüzeylere kaliteli bir  şekilde aktarılması için sulu çıkarma sıklıkla tercih edilir.

 

Porselen ve Seramik Baskı Teknikleri İle Dayanıklı Çözümler

Cam, porselen veya seramik ürünleriniz özel tesislerimizde, sizin seçeceğiniz geniş baskı yöntemlerimizle ürünlerimize aktarılır. Hediyelik, promosyon veya kişisel ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz ürünlerimiz, günümüzün araçları ve sağlıklı malzemelerle hazırlanır.

www.seramikhane.com sayfamızdan özel baskı istediğiniz ürünleri seçebilir veya bizimle iletişime geçerek çok daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

ETİKETLER: